Concurs Karting.

Palatul Copiilor Sfântu Gheorghe în parteneriat cu ISJ Covasna, Clubul Copiilor Int.Buzaului, Palatul Copiilor Resita, DJTS Covasna și Clubul Sportiv Skat Kart a organizat Concursul National de Educatie Rutiera si Karting-MEMORIALUL JANI FERENC SI CODRUT MORAR- inclus in CAEN 2016 al MENCS.

« 1 de 2 »

La primul eveniment de acest gen si inclusiv prima etapa din cele sapte circuite au participat 140 de concunti din 24 de judete din toate Romania.

In cele trei zile ale concursului pilotii au dat dovada de profesionalism si fair play, normal au fost si evenimente, contestatii dar toate in limita regulamentului.

Scopul principal a fost si este   eficientizarea concursurilor sportive de karting şcolar organizate la nivelul fiecărei unităţi de învăţământ care desfăşoară o astfel de activitate dat fiind faptul ca este defapt si evaluarea activitatiilor nonformale la nivelul Paletor si Cluburilor Copiilor.

Din punct de vedere competitional a fost un concurs reusit si sper ca acesti piloti o sa aiba un comportament civilizat pe drumurile Romaniei si faptul ca au foarte multe competitii in spatele lor si in vacanta de vara vor mai participa la 6 circuite pe pistele de karting de la Bacau si Tg. Secuiesc campionii Concursului National de Karting Scolar vor demonstra ca aceste concursuri pe langa faptul ca sunt foarte scumpe au priza la copii si vrea sa multumesc in primul rand copiilor pentru profesionalismul cu care au concurat, arbitrilor si parintilor dat fiind faptul ca fara ei aceste concursiri nu ar fi la nivelul competitiilor profesionaliste .

Suntem mandrii de pilotii Palatui Copiilor Sf. Gheorghe pentru profesionalismul de care au dat dovada desi nu au castigat dar au dat dovada de fair play si normal trebuie mai multe antrenament si karturi mai performante .

Multumesc ină odată participanților, părinților, arbitrilor, voluntarilor, profesorilor sposorilor și DJTS Covasna pentru sprijinul acordat.

Clasament:

MEMORIALUL JANI FERENC SI CODRUT MORAR 2016

CLASA DE CONCURS BAMBINI:

  1. LAZARESCU PAUL-PALATUL COPIILOR RESITA
  2. BACIUA STEFAN-CLUBUL COPIILOR CUGIR
  3. DUMA DAREN- PALATUL COPIILOR RESITA

CLASA DE CONCURS PUFO

  1. COZMA EDUARD-PALATUL NATIONAL BUCURESTI
  2. BRETAN ALEXANDRU-PALATUL COPIILOR SATU MARE
  3. PIRVANESCU CRISTIAN- PALATUL COPIILOR RESITA

CLASA DE CONCURS MINI

  1. HAMMER MAXIMILIAN- PALATUL COPIILOR RESITA
  2. PAKULAR ANDRRAS-CLUBUL COPIILOR CAREI
  3. OROS VLAD-PALATUL COPIILOR ORADEA

CLASA DE CONCURS KADET

  1. COSTACHE RAZVAN-PALATUL COPIILOR BRAILA
  2. DAVID BALAZS-PALATUL COPIILOR TG.MURES
  3. TODORESCU CRISTIAN-PALATUL COPIILOR ORADEA

CLASA KF-JUNIOR

  1. MARINA DAVID-CLUBUL COPIILOR TURDA
  2. MANOLIA EDUARD- PALATUL COPIILOR RESITA
  3. MIRCEA RAZVAN-PALATUL COPIILOR BRAILA

CLASA DE CONCURS KF SENIOR-

  1. SAIERLI FRANCISC-CLUBUL COPIILOR CAREI
  2. HUND CSABA- CLUBUL COPIILOR CAREI
  3. SAIERLI CSABA-CLUBUL COPIILOR CAREI

CLASA DE CONCURS KZ2

  1. RUSU IULIAN-PALATUL COPIILOR RESITA
  2. SELEARIU SEBASTIAN- PALATUL COPIILOR RESITA
  3. NITA EDUARD-CLUBUL COPIILOR ROSIORII DE VEDE

0 comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *