28-30 IUNIE 2013

PISTA DE KARTING C.S.SKAT-KART TG. SECUIESC

Palatul Copiilor Sf. Gheorghe în colaborare cu Clubul Copiilor Întorsura Buzăului și C.S.Skat-Kart Tg. Secuiesc  a organizat un prestigios concurs național de educație rutieră și karting.

Pentru primele trei locuri la cele 3 categorii-pufo, mini și cadet au concurat 72 de concurenți din 22 le echipe a 20 de județe ale țării. Concursul a constat din educație rutieră-chestionar-și parc școală-unde concurenții au trebuit să parcurgă o stradă cu foarte multe semne de circulație cunoscute concursul  fiind asistat și de Poliția Rutieră Județeană Covasna. Cea mai așteptată a fost totuși concursul pe circuit unde la cele trei categorii -pufo 50 si pufo 60, mini, kadet pe grila  de start cu mult adrenalina au concurat câte 25 de concurenți și au parcurs în cele trei zile 2 manșe.

Fără evenimente majore, pe un timp excelent și o organizare impecabilă din partea C.S.Skat-Kart Tg. Secuiesc concurenții au câștigat în primul rând experiențe iar cei mai buni diplome, cupe, medalii și trofeul pus în joc.

Rolul concursului a fost ca acești tineri” conducători auto” să arată” colegilor” lor mai mari că indisciplina și teribilismul nu are ce căuta pe drumurile publice, se poate goni karturile pe pistele de karturi, se poate lupta cu fair play fără să producem accidente , să pierdem vieți omenești și putem evidenția prin concursuri de genul respectiv.

Mulțumim Ministerului Educației Naționale, Inspectoratului Școlar Județean Covasna, Direcției Județene de Sport, Politiei Judetene si Politiei Municipiului Tg. Secuiesc, Domnilor Ștefan Lucian și Ștefan Victor de la C.S. Skat -Kart pentru pista de karting și organizare, concurenților, profesorilor și mai ales părinților pentru sprijinul depus și încrederea acordată.

CLASAMENT FINAL CONCURSUL NATIONAL

MEMORIALUL JANI FERENC SI CODRUT MORAR

28-30 IUNIE 2013

EDUCATIE RUTIERĂ-TEORIE SI PARC SCOALA

CATEGORIA PUFO

1. CIOBANU DRAGOS-CLUBUL COPIILOR ROMAN

2. BÂGU VASILE-CLUBUL COPIILOR BÂRLAD

3. SOLOMON MIHAI –PALATUL COPIILOR BACAU

4. TOMA SEBASTIAN-PALATUL COPIILOR BUZAU

 

CATEGORIA MINI

1. VISAN MADALIN-PALATUL COPIILOR CALARAS

2. SOLCA GABRIEL-PALATUL COPIILOR BRAILA

3. RĂDĂUCEANU BOGDAN/CLUBUL COPIILOR

4. ROMANCHIRIAC ANDREI-CLUBUL COPIILOR BÂRLAD

 

CATEGORIA KADET

1. GHICA FLORIN-PALATUL COPIILOR CALARAS

2. PRISACARU DRAGOS-PALATUL COPIILOR BRAILA

3. CRISTEA VALENTIN-CLUBUL COPIILOR ODOBESTI

4. GHEGHICI MARCU-PALATUL COPIILOR BACAU

 

KARTING VITEZA

 

CATEGORIA PUFO 50 CMC

1. PUIA SEBASTIAN-PALATUL COPIILOR RESITA

2. BODAC FABIAN-CLUBUL COPIILOR CARANSEBES

3. OPREA DARIUS-PALATUL COPIILOR TG. MURES

 

CATEGORIA PUFO 60 CMC

1. CIOBANU ION-CLUBUL COPIILOR ROMAN

2. BACZONI BOTOND-PALATUL COPIILOR SF. GHEORGHE

3. VISAN ALEXANDRU-PALATUL COPIILOR PITESTI

 

CATEGORIA MINI

1. ZAPOROJAN ROBERT-PALATUL COPIILOR PITESTI

2. DRAGOSTE ALEXIS-PALATUL COPIILOR TURDA

3. PANTURU MARIAN-CLUBUL COPIILOR IANCA

4. KEREKES GERGO-PALATUL COPIILOR SF. GHEORGHE

 

CATEGORIA KADET

1. UTURAS ROBERT-PALATUL COPIILOR RESITA

2. SELARIU SEBASTIAN-CLUBUL COPIILOR CARANSEBES

3. KUJIK RICHARD-PALATUL COPIILOR TG. MURES

4. PRISACARU DRAGOS-PALATUL COPIILOR BRAILA

 

CLASAMENT GENERAL PE ECHIPE

1. PALATUL COPIILOR RESITA

1. PALATUL COPIILOR ROMAN

2. CLUBUL COPIILOR CARANSEBES

3. PALATUL COPIILOR TG. MURES

4. PALATUL COPIILOR SF. GHEORGHE


0 comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *